Göcek – Kekova arası Mavi Yolculuk

Dalaman Uluslararası Havaalanına sadece on beş dakika mesafede bulunan Göcek, altı marinası yat ve yatçılık sektörüne hizmet veren küçük bir sahil kasabasıdır. Teknemize binin ve Göcek'ten Kekova'ya uzanan yedi günlük bu yat yolculuğunuza başlayın.

 

Göcek, Yassıca Adaları, Kleopatra koyu

İlk günümüzde öğle sonrası ve akşamı haftalık tur program ve güzergahımızı şöyle bir gözden geçirdikten sonra; belki de Ünlü Göcek sahil kasabasında gece hayatının nasıl geçtiğini deneyimledikten sonra yolculuğumuzun ikinci gününe uyanıyoruz.Bundan sonra işi bize bırakın: önce, kendine özgü gözyaşı şekliyle yüzmek için ideal Yassıca Adalarına gidiyoruz;  ardından, Mısır imparatoriçesinin hamamı olduğu söylenen batık harabelerin bulunduğu Kleopatra koyuna demirliyoruz.

Geceyi Binlik Koyunda geçiriyoruz. Burada sadece birkaç teknenin demirleyeceği kadar yer var, başka bir deyişle koyda inziva ve münhasırlık hissi hakimdir. Mehtap ışığında suya dalmak için mükemmel bir yer.

Domuz Adası, Ağalimanı

Dar bir geçit üzerinden ulaşılan Domuz Adası üçüncü günüzde öğle yemeği durağıdır. Adanın adı sizi endişelendirmesin! Yabani domuz bulunmaz, ada yüzmek veya gezinmek için güvenli bir yerdir. Gece için dinlenme yerimiz olan Ağalimanı yüzmek, güneşlenmek ve dinlenmek için ziyadesiyle uygundur. .

 

Ölüdeniz, Gemiler Adası

Ölüdeniz ziyareti dördüncü günümüzde tempoyu artırıyor. Bu hareketli turizm kenti, ünlü  kumsalının yanı sıra su sporları olanakları sunan sakin lagünüyle meşhurdur. Babadağ’ın yükseklerinden yamaç paraşütüyle atlayan sporcuları seyredeceksiniz. Öğleden sonra Gemiler Adasında demirlediğimizde yüzme veya su sporları için daha fazla fırsat bulacaksınız. Ancak M.S. dördüncü yüzyıla kadar uzanan tarihi yıkık kiliseleri keşfetmeyi tercih edebilirsiniz. Gemiler Adası, gizlice hediyeler dağıtan ve Noel Baba efsanesine yol açan Aziz Nikolas'ın defnedildiği yer olduğuna inanılır.

Fırnaz Koyu, Kaş, Sıcak Koyu

Biz Yedi Burunlar'ın açık sularından geçmek için erkenden yola çıkarken, siz yatağınızda  dalgaların hareketini hissedin. Kalkan yakınlarında bulunan Fırnaz Koyuna ulaşmak yaklaşık dört saatimizi alıyor, bizde kahvaltı saatinde buraya ulaşmış olmak için zamanımızı ona göre ayarlıyoruz. Bu koy şnorkelle yüzmek için oldukça elverişlidir, öğle yemeği için Kaş'a geçmeden önce neden bir dalış yapmayasınız ki? Canlı sokakları ve misafirperver restoranlarıyla ufak ama kalabalık bir liman kasabasıdır Kaş. Serinleyerek dinlenmek için oturup bir kafede çay, kahve ya da bir içki yudumlayabilirsiniz burada. Yine de tekneyi kaçırmayın - saat 15:00 civarında gecelyeceğimiz Sıcak koya doğru yola revan oluyoruz. Buradan, doğallığını koruyan bir yarımadada yer alan Aperlai harabelerine giden bir patika sizi adeta çağırıyor. İşte size doğa yürüyüşü için kaçırılmayacak bir fırsat. Likya kalıntılarının ortasında dolaşın ama sizin için hazırlanan muhteşem akşam yemeği için zamanında geri dönmeyi ihmal etmeyin.

Kekova, Kumlu Iskele

Altıncı gün Kekova Adası çevresinde ki boğazlardan geçiyoruz; Deniz yatağında antik  yerleşim kalıntılarının göreceğiniz ünlü batık şehri ziyaret ediyoruz. Karşısında bulunan Kaleköy’e sadece deniz yoluyla ulaşmak mümkün. Heybetli kalesinin hakim olduğu Simena, muhteşem manzarasının yanı sıra yerel lezzetleriyle de biliniyor. Sonra, Kuş ve böcek seslerinin sessizliği süslediği Kumlu iskelesinde sakin bir gece geçiriyoruz

Gökkaya, Üçağız

Yedinci günümüz bizi, yüzmenin tadını çıkaracağımız ve korsanların bir zamanlar hazinelerini sakladığı mağaraya ziyaret edeceğimiz Gökkaya adalarına götürüyor. Öğleden sonra gece için Üçağız'a ulaşıyoruz. Bu pitoresk köyde, geçmiş ve şimdiki zaman omuz omuza yürüyor gibi. Ertesi sabah kahvaltıdan sonra ve turu bitirmeden önce hediyelik eşya alışverişlerinizi yapmak için güzel fırsatlar sunan bir yerdir burası.

 

 

Fiyat ve kontenjan veya diğer sorularınız için bize kısa bir mesaj atın.

TOP