Fethiye’den Marmarise 7 günlük tekne turu

Yedi günlük Fethiye'den Marmaris'e gidiş-dönüş tekne turumuzda Türkiye'nin bu bölgesinde güzel ne varsa sizlere sunuyoruz: muhteşem manzaralar, tarihi yerler ve temiz, sıcak denizler. Hiç bir şey yapmadan sadece denizin keyfini çıkaracağınız günlerin sizi beklediği gibi, keşifleriyle yoğun tempolu günlerimiz de olacak. Bunlarla birlikte, alış-veriş, gezi ve dahi güneş banyosu ve yıldızları seyretme zamanlarımız da olacak. Aşağıda belirttiğimiz güzergah, tipik bir gidiş-dönüş seyir rotasına aittir, ancak elbette bu yolculuk, aynı manzaraları daha yavaş bir tempoda  tek yönlü bir yolculuk olarak da yapılabilir; ya da dilerseniz güzergah tersinden yani Marmaris – Fethiye yönünde de yapılabilir. Her zaman olduğu gibi, kendi turunuzu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Fethiye’den kalkış

Mavi yolculuğumuz için Teknemize binmeden önce, Fethiye'nin animasyonlu sokaklarını ve benzersiz çarşısını keşfetmek için zaman ayırmanızı öneriyoruz. İlk gecemiz Fethiye’nin doğal limanında geçecek.

Tersane ve Yassıca Adaları, Kleopatra Hamamı

Ertesi sabah Tersane Adası'na doğru yola çıkmadan önce kahvaltımızı yapıyoruz.

Günümüzde şnorkel ile yüzme fırsatı veren bu muhteşem mekan Osmanlı İmparatorluğu döneminde bir Tersaneye ev sahipliği yapmış.

Öğle yemeğinden sonra Yassıca Adaları'nın geniş kumlarına ve çam ormanlarına geçiyoruz ve daha sonra Kleopatra Körfezi'ne yerleşiyoruz. Kleopatra'nın kendisi tarafından kullanıldığı söylenen bir hamam da dahil olmak üzere eski batık kalıntılar arasında yüzmek veya şnorkelle dalış yapmak hoşunuza gidecek.

Ekincik

3. günümüzde uzun bir yolculuk bekliyor sizleri. Ama biz erkenden kalkıp Ekinci istikametinde yola koyulurken, sizler huzur içinde uyumaya devam edebilirsiniz. Kahvaltı saati geldiğinde biz size haber vereceğiz. Tüm günümüzü doğal güzelliği bozulmamış bu bölgede geçiriyoruz ve gece için sizin için seçtiğimiz bir koyda demirliyoruz.

Dalyan nehrini keşfetmek için piyade adlı bu işte hizmet veren yerel teknelerden birini kiralamak isteyebilirsiniz. Bu tekne gezisinin amacı, ismini Caretta Caretta Kaplumbağalarından alan Kaplumbağa Plajı, eski Likya kaya mezarları ve nihayet vücudunuzu dinlendirebileceğiniz kaplıca ve çamur banyoları

Yıldız Yarımadası, Marmaris

4. günümüzde, çok sayıda yüzmeye elverişli koyları bulunan Yıldız Yarımadasına yolumuza devam ediyoruz. Öğleden sonra Marmaris'e ulaşıyoruz, geceleme durağımız. Geceyi de burada geçiriyoruz. Marmaris’in sunduğu seçenekler arasında alış veriş yapma, yüzme ve de, bu gün, müthiş körfez manzarasıyla müze olarak işlev yapan eski kale ziyareti bulunuyor. Güneşin batmasıyla gününüzün sona ermesini istemezseniz, şehrin canlı sokaklarında dolaşmaya devam edebilirsiniz, belki de yatlarını buraya getiren zengin ve ünlü simalardan bazılarını tanıyabilirsiniz.

Ağ Limanı, Binlik

Dolu dolu heyecanla doldurduğumuz bu 48 saatten sonra, 5. günümüze daha sakin bir şekilde devam ediyoruz. Öğle yemeği ve yüzme için huzur dolu Ağalimanı'na geçiyoruz. Daha sonra gecelemek için, sizler meltem eşliğinde manzaranın tadını çıkarırken, teknemiz Binlik koyuna doğru seyrine devam ediyor.

Boynuz Bükü, Bedri Rahmi

6. gün öğle yemeğinde Türk mutfağı geleneğinin tadını Boynuz Bükü’nde çıkarıyoruz. Bir aile tarafından işletilen restoranda yemekler taş fırında pişiriliyor. Size ise, bu lezzete ulaşmak için sadece ahşap iskeleye adım atmak düşüyor.

Türk yazar ve sanatçıya hitaben adlandırılan Bedri Rahmi koyunda uyku için kabinlerinize geçmeden önce güneşlenmek ve yüzmek seçenekleriniz arasındadır.

Turunç, Fethiye

Bu turda en iyisini sona sakladık. Gözlerden uzak bir koyda, falezlerin arasında yer alan Turunç, sadece deniz yoluyla erişilebilen küçük bir cennet parçasıdır. Su sakin ve kristal berraklığında, kum lekesiz. Burada hiç unutmayacağınız, limana bakan, yerel mutfak ve balık yemekleri konusunda uzmanlaşmış  sükunetle dolu restoranda bir yemekle kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Günün sonunda, ufukta tanıdık bir limanı göreceksiniz: Fethiye, başlangıç ​​ve bitirme noktamız. Bu büyüleyici alış-veriş kasabasında bir başka gece ve sabah kahvaltıdan sonra turumuz son buluyor.

Fiyat ve kontenjan veya diğer sorularınız için bize kısa bir mesaj atın.

TOP