HAKKIMIZDA HERŞEY

Kasapoğlu Yachting

Biz bağımsız olarak çalışan ve büyük seyahat organizasyonları ile hiçbir bağlantısı olmayan küçük bir aile şirketiyiz. Yerli ve yabancı misafirlerimize 20 yılı aşkın bir süredir eşsiz tekne turları sunuyoruz. Birçok müşterimiz tekrar tekrar tatillerini, genellikle arkadaşlarını da mavi yolculuğa deneyimlemeye davet ederek, bizimle yineledi.

 

Ali Kasapoğlu

Yat Kaptanı

Kasapoğlu şirketine ait teknelerin bağlı bulunduğu Üçağız köyünde doğdu ve deniz kenarında büyüdü. Çocukluğunu balıkçı olan babasının balık teknesinde oynayarak geçirdi, denizcilik deneyimi kazandı. İlk turistlerin bölgeye akın etmesinden önce, babası onu, açık kürek teknesiyle boğazları aşarak adalarda zeytin toplamaya götürürdü.

Yaşı müsait olduğunda, resmi kaptan ehliyeti kendisi için kaçınılmaz hale geldi. Diğer arkadaşlarıyla birlikte, Ali kaptanlık kursuna yazılarak evinden uzaklaştı ve henüz bir delikanlıyken kaptanlık ehliyetini almaya hak kazandı.

1985 yılında Ali Kaş'tan Kekova'ya yolcu getirerek turistlerle çalışmaya başladı. Birkaç yıl sonra, ailesi ilk yatını inşa etti: daha sonra sattıkları 17 metrelik bir gulet. 1995 yılında kardeşi ile birlikte KASAPOĞLU II' teknesini aldılar ve birkaç yıl sonra da aynı köyden bir arkadaşlarının kaptanlığını yaptığı üçüncü bir yatı küçük filolarına eklediler. 2002 yılına gelindiğinde, teknelerinin çok küçük olduğunu fark edip, bugün çalışan beş kişilik bir filoyu tamamlayarak Kasapoğlu V'yi aralarına aldılar.

 

Ali Kasapoğlu
TOP