Kaş - Kekova arası Tekne Turu (3 günlük)

Kekova Tekne gezisinde, güzelim Kaş'tan büyüleyici Üçağız'a kadar, yol boyunca huzurlu koyları, tarihi kalıntıları ve geleneksel köyleri ziyaret ediyoruz.

Kaş, Ufakdere, Sıcak Koy

Canlı sokakları ve misafirperver restoranlarıyla kalabalık Kaş'dan ayrılmakla başlar gezimiz. Akdeniz'e doğru ilerlerken, güvertede rahatlayabilir ve bölgenin eşsiz, büyüleyici manzarasını seyredebilirsiniz. Kaptanınız, tüm ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için hazırda bulunacaktır

Ufakdere Koyu'na ulaştığımızda yerel lezzetlerden oluşan bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Akdeniz'in serinletici sularına daldığınızda, ev stresi çok uzak görünecektir. Kekova yolculuğumuzun ilk gecesini, Toros Dağları'nın unutulmaz manzarasına sahip Sıcak Koyu'nda geçiriyoruz.

Simena, Gökkaya Koyu

Yolculuğumuzun ikinci gününe, Batık Şehir yönünde yola çıkmadan önce, teknede servis edilen kahvaltı ile başlıyoruz; Bölgenin şüphesiz en önemli noktalarından biri olan Batık Şehire ulaşmanın en güzel zamanı günün bu saatleridir.

Simena'nın huzurlu atmosferine doğru ilerlerken, bu geleneksel köyün dolambaçlı sokaklarında tembel bir yürüyüş yapmanın hayalini kuracaksınız

Burç'ta öğle yemeğini yiyoruz ve Gökkaya Koyu'na yavaşça ilerlemeden önce keyifli bir yüzme fırsatını kaçırmıyoruz. Burada Roma kalıntılarını keşfedebilir veya sadece bu uçsuz bucaksız körfezin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Karoloz Koyu, Myra, Üçağız

Geleneksel kahvaltı için Gökkaya Koyu'nda uyandıktan sonra, sakin bir cennet köşesi büyüleyici, huzurlu Karoloz Koyu'na doğru ilerliyoruz.

Körfezden ayrıldıktan sonra, myra'daki mezarları ve tarihi Demre kasabasında bulunan St. Nicholas kilisesi'ni ziyaret etme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Ya da, tercih ederseniz,  turumuzun son gecesini geçireceğimiz Kumluiskele Koyu'na hiç zaman kaybetmeden gidebiliriz.

Sabahleyin, yavaşça sahil boyu kafe ve restoranlarla süslü Üçağız köyü’ne ilerliyoruz.

Kekova tekne gezimiz Türkiye’nin eşsiz güzelliğiyle bilinen bu bölgeyi keşfetmenize olanak sağlar.

Fiyat ve kontenjan veya diğer sorularınız için bize kısa bir mesaj atın.

TOP