Kekova bölgesinde bir haftalık tekne turu

Mavi yolculuk, Ege denizinin bu bölgesinde tekne gezilerine verilen isimdir. Türkiye, Kaş’tan başlayan turlarımıza katılarak, kapalı bir aile veya arkadaş grubu için özel teknelerimizden birini kiralamanın ya da, mevcut bir grubumuza bireysel veya bir çift olarak dahil olmanın  ayrıcalığını yaşayın.

Kaş kalkışlı Tur

Öğleden sonra teknemize binmeden önce Kaş'ı gezmeye mutlaka bir yarım gün ayırın. Bu hareketli liman kasabası yürüyerek keşfetmek için yeterince küçük olmasına rağmen geniş dükkan, kafe ve barlar yelpazesine ev sahipliği yapıyor. Gemiye bindiğinizde, kaptan ve mürettebatımız yolculuk için program ve güzergahımız konusunda sizleri bilgilendirip sorularınızı cevaplandırdıktan sonra, sizin için hazırlanmış akşam yemeğine oturmaya davet edecek.

Hidayet Koyu, Fırnaz Koyu

İsteğinize bağlı olarak, kahvaltıdan önce ya da sonra, öğle yemeği yiyeceğimiz Cükürbağ yarımadasındaki Hidayet Koyu'na doğru ilerliyoruz. Burada, temiz sularda yüzmek ya da şnorkelle dalış yapmak ya da bir elinizde gözleme diğerinde sıcacık çay yudumlayarak zeytin ağaçlarının gölgesinde keyif çıkarmak aktivite seçenekleriniz olacak. Fırnaz koyu hem şnorkel hem tüplü dalış için tercih edilen bir bölge özelliğini taşıyor.

Kalkan, Xanthos, Ufakdere, Inönü Koyu

Üçüncü günümüzde ilk olarak Kalkan'ı ziyaret ediyoruz. Buradaki dükkan ve açık hava restoranları sizin bütün gününüzü alabilir. Lakin değişik bir gün geçirmek isterseniz, araç kiralayarak yakın mesafe turistik yerlerden bazılarını ziyaret etme imkanını değerlendirebilirsiniz. Bunlardan bazıları, Patara ve Xanthos'ta Likya harabeleri ve  Avrupa'nın en uzun boğazı muhteşem Saklıkent’dır. Yine de siz, bu güzellikleri gezerken, tekneye dönmeyi ihmal etmeyin. Öğle yemeğinden sonra deniz yolculuğumuz ufakdere istikametinde devam ediyor; birkaç keçi haricinde, Ufakdereye ıssızlık hakimdir. Ardından her yerden uzak ve kayalıklarla çevrili İnönü koyunda demirliyoruz gecelemek için.

Akvaryum Koyu, Kocakarı Koyu

Dördüncü günümüzde duracağımız Akvaryum Koyu, adını sularında barındırdığı zengin deniz popülasyonu çeşitliliğinden alıyor. Şnorkelle suya daldığınızdagözlemleyeceğiniz  farklı balık türleri sizi şaşırtacaktır! Bir yandan da, kanalın her iki tarafındaki adalarda Roma kalıntılarını arayabilirsiniz. Gecelemek için adeta bir cennet köşesi izlenimini veren Kocakarı koyuna demir atıyoruz. Burada, Güneşi batışını elinizde bir kadeh eşliğinde seyredebilirsiniz.

Simena, Üçağız, Gökkaya Koyu

Ertesi gün bölgedeki en ünlü turistik yerlerden birine varıyoruz, Simena batık şehiri.

İkinci yüzyılda vuku bulan deprem evlerin ve limanın dalgaların altında kalmasına neden olmuş; Su altında kalan harabeleri tekne güvertelerinden kolayca ziyaretçiler tarafından kolayca görülebiliyor... Üçağız, bir tepenin yamacında yer alan ve yorgun yürüyüşçülere ev yapımı serinletici şerbet gibi farklı içeceklerle birlikte körfezin eşsiz manzarasını sunan güzel bir köydür. Katır İskelesi'nde ya da ‘katır Koyu'nda mola verdikten sonra Gökkaya'da demirliyoruz. Koylar arasında kendi açık hava gece kulübüne sahip olan bu koy, popüler bir gece dinlenme yeridir. Korsanların bir zamanlar hazinelerini güvende tutmak için sakladıkları mağarayı da görebilirsiniz.

Myra, Tersane Koyu, Kumlu İskelesi

6. günde seçim sizin. Sizi, kaya oyma mezarları ünlü Myra’ya götürebiliriz. Ayrıca, Noel Baba efsanesini esinlendiren Aziz Nicholas burada doğup, hayatının bir kısmını yine burada geçirmiştir. Onuruna yapılan kilise hala mutlu etmektedir. Daha sakin bir sabah tercih ederseniz, yüzmek veya güneşlenmek için bir koy seçebiliriz. Bu durumda, gece için sakin Kumlu Iskele'de demirlemeden önce Roma ve Likya kalıntılarının bulunduğu Tersane Koyu'nu ziyaret etmeye gidebiliriz.

Kuvan Adası, Limanağızı, Kaş

Son tam gününüzü en iyi şekilde değerlendirmek için, eski mezarların tepeden baktığı Limanağızı Koyu'na gitmeden önce öğle yemeği için güzel Kuvan Adaları'nda duruyorz.

 

Fiyat ve kontenjan veya diğer sorularınız için bize kısa bir mesaj atın.

TOP