Türkiye'de Mavi Yolculuk Nedir?

Tatiliniz için internet’te “mavi yolculuk” araması yaptığınızda, karşınıza çok sayıda referans sayfa çıkacaktır. 20. yüzyılın ortalarında Mavi Yolculuk için Bodrum'dan denize açılan bir grup Türk sanatçı ve şair tarafından popüler hale getirilen edebiyat terimidir – bir tür entelektüel deniz eğlencesi. Bu sadece bir tatil değil, tarihe açılan bir yolculuktur aynı zamanda. Tıpkı eskiden olduğu gibi, sadece deniz yoluyla erişilebilen yerlere ulaşıp ziyaret ediyoruz. Gulet dediğimiz teknelerin kendileri de zaten geçmiş günlerin kargo gemilerinden evrimleştir.

 

Bu günlerde, Mavi Yolculuk dünyanın her yerinden birçok insan tarafından tercih edilen bir tatildir haline gelmiştir. Kasapoğlu Yatçılık, 20 yılı aşkın süredir hem yerli hem de yabancı misafirlerine özelleştirilmiş yat tatili imkanı sağlıyor. Yolcular için, su üstünde yüzen mobil tam teşkilatlı bir otel odası eşsiz bir cazibe sunuyor turizm sektöründe. Her zaman berrak su ve değişen arka plan eşliğinde, planlama ve organizasyon gerektirmeden her türlü ihtiyaçlarınızın anında karşılandığı, tatilinizi lüks bir yatta geçirmekten daha iyi bir yolculuk türü yoktur.

Türkiye'nin Akdeniz ve Ege kıyıları tarihte çeşitli medeniyetlere sahne olmuştur -  Bizans, Yunan, Roma, Osmanlı, Karya ve Likya yapı ve kalıntıları çok sayıdadır ve modern uygarlıktan etkilenmeden denizden kolayca erişilebilir. Bu sahildeki pastoral koylar, yunuslar, uçan balıklar ve deniz kaplumbağaları gibi vahşi yaşamı görmek için fırsatlar sunuyor. Sizin için ne tür bir turun uygun olduğunu düşünmeye başlamak için Örnek turlarımıza veya popüler destinasyonlarımızın listesine bir göz atın.

Kasapoğlu Yatçılık, Türk halkının dillere destan cömertliği ruhuyla özel olarak uyarlanmış Mavi Yolculuk turları sunuyor. Bu turlar, deniz dünyası cennetini, tarihi şöleni ve güzel manzaraları mükemmel konfor içinde yaşamak isteyenler için idealdir.

TOP