Gastronomik Bir Deneyim!

Kasapoğlu Yatçılık olarak, yeme ve içmenin karada veya denizde yaşamın çok önemli bir parçası olduğuna inanıyor, iştahınızı ve gastronomik merakınızı gidermek için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Her yat, teknenin mutfağında günde üç öğün Türk yemeği ve ayrıca, genellikle ikindi vaktinde keyif çayınızı hazırlayan bir usta aşçı hizmet veriyor. Mutfak alış-verişlerimizi önceden yapıyoruz, ancak bir kasaba veya şehirde limana girdiğimizde yolculuk boyunca bir veya iki kez malzemeleri tazece (meyve ve sebzeler) almayı da ihmal etmiyoruz.

Teknede deniz meltemi ve güneş ışığı ile her lokmanın tadını gerçekten ilahi hale getiren ev tarzı yemekler servis ediyoruz. Usta ahçımız tarafından özenle zevkinize saygıyla hazırlanan Türkiye'nin geleneksel lezzetlerini tatmanızı sağlıyoruz.

Bol miktarda balık, salata ve ekmek  getiriyoruz sofranıza. Öğleden sonra serinlemek için Karpuzdan daha iyi ne olabilir ki? Ayrıca yöremizin geleneksel nar ekşisini çok seveceksiniz ve usta ahçımızın yine yöremizin yoğurdunu türlü türlü şekilde yemeklerde kullanma hünerine de hayran kalacaksınız. Ama siz yine de endişelenmeyin;Türk mutfağı genellikle oldukça hafifliğiyle bilinir ve sıcak havalar aşırı yemeyi tetiklemez, dolayısıyla birçok insan tatildeyken birkaç kilo bile verebilir.

Her teknemizde ayrıca bir bar bulunuyor ve tayfamız gün boyunca içecek ve kokteyl sunmayı ihmal etmiyor (tur fiyatına dahil değildir). Ülkemizin geleneksel alkollü içeceği Raki, anasonun lezzetiyle, üzüm veya incirden hazırlanan, damak tadınıza göre sade, ya da su veya buz ile içilen berrak bir içkidir. Akşam yemeğinden önce ya da bazen deniz ürünleri, mezelerle birlikte veya bir rakı masasında keyifle içilir! Türk kültürünün önemli bir parçasıdır ve kadeh kaldırmak için için her fırsattan yararlanacağınızdan şüphemiz yok "Şerefe!"

TOP